فایده های تلویزیون‌های QLEDسامسونگ

فایده های تلویزیون‌های QLEDسامسونگ زیر ذره بین : در این مقاله جدیدترین تلویزیون های سامسونگ مورد بررسی قرار میگیرد. در ادامه فایده های تلویزیون‌های QLED سامسونگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تلویزیون‌های QLED سامسونگ با بهره‌بردن از مواد جدید کوانتوم‌دات می‌توانند حجم رنگ عالی، دقت رنگ فوق‌العاده، روشنایی بهینه و عمیق‌ترین حالت رنگ مشکی را پیش چشم کاربر قرار دهند. با مجموع این خصوصیات، کیفیت تصویر این تلویزیون‌ها به‌ صورتی بی‌مانند از تمامی تجربه‌های قبلی شما متمایز خواهد بود.
تلویزیون های QLED که در سال ۲۰۱۷ رونمایی شدند و به زودی روانه بازار جهان  خواهند شد، اولین تلویزیون‌های در جهان هستند که می‌توانند ۱۰۰ درصد حجم رنگ را ایجاد کنند. توانایی نمایش ۱۰۰ درصد حجم رنگ به این معنی است که با افزایش روشنایی تلویزیون و یا کاهش آن تغییری در نمایش کیفیت تصویر اتفاق نمی افتد موضوعی که حتما در تلویزیون های معمولی با آن روبرو شده اید. وقتی در تلویزیون‌های معمولی روشنایی را در بیشترین میزان تنظیم نمایید عملا بسیاری از طیف های رنگی روشن مثل رنگ سفید و امثال آن از دید محو می‌شوند. این در حالی است که تلویزیون‌های QLED سامسونگ رنگ‌های حوزه رنگ DCI-P3 را می‌توانند بدون توجه به میزان روشنایی تصویر، بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت، بصورت کامل نمایش دهند.
این پیشرفت حاصل استفاده از یک آلیاژ جدید مواد کوانتوم‌دات در محصولات سامسونگ است که به این تلویزیون‌ها امکان می‌دهد بازه‌ای بزرگتر از رنگ‌ها را با دقتی بسیار بیشتر از تلویزیون‌های معمولی نمایش دهند. این کوانتوم‌دات‌های جدید باعث می‌شوند تلویزیون QLED سامسونگ بدون توجه به میزان روشن یا تاریک بودن صحنه، یا حتی روشن و تاریک بودن محل تماشای تلویزیون، رنگ سیاه را با غنا و جزئیات بیشتری نمایش دهد. بعلاوه از تمامی زوایا، تصویر نهایی با کیفیتی بسیار بالا دیده می‌شود.