تاریخچه ولنتاین یا هم روز عاشق ها

 ما اکنون در ماه فبروری قرار داریم، و در این ماه جشنی توسط رومی ها برگزار میشد، که بنام لوپرکالیا (جشن گرگ ها) یاد میشد، و جشن لوپرکالیا بر اساس عقیده به خدایان آنها(پان و جونو) بنیانگذاری شده بود، آنها در واقع ماه فبروری را نیز بر اساس نام یکی از خدایان شان نام گذاری کرده اند، و این زمانی است که در حال بیرون شدن از زمستان هستید، بنابراین آنها رسم داشتن تا اجتماعات بزرگی از جوانان را تشکیل دهند و اسم زنان را گرفته و در داخل یک ظرف بزرگ میگذاشتند و مردان آنها را انتخاب کرده و سپس با آنها رابطه جنسی برقرار میکردند، بناءً این رسم بر اساس مفهوم کیوپید(یکی از خدایان آنها) استوار بود که کلمه یونانی آن (آیروس و یا اروتیکا) میباشد، اروتیکا اساساً به معنی رابطه جنسی میباشد، یعنی کشاندن مردم به سمت روابط نا مشروع جنسی، علنی، و آشکارا. پس این موضوعی اصلی آن جشن بود و به همین دلیل است که در این روز با شکل های کیوپید، قلب، و امثال آن روبرو میشوید، آنچه رخ داده است این است که آنها این مراسم را به شخصی بنام (ولنتاین) ربط داده است کسی که در زمان رومی ها در قرن سوم می زیست و یک کشیشی مسیحی بود که از جوانان حمایت میکرد که تا آنها مطابق قوانین کلیسا با هم ازدواج کنند، در این زمان رومی گفتند:

 که ازدواج ممنوع است، زیرا میخواهیم مردان در میدانهای جنگ قوی ظاهر شوند، به همین دلیل اجازه نمی دهیم که ازدواج کند، ولنتاین با این فرمان رومی ها مخالفت کرد و باعث زندانی شدن اش گردید، او هنوز هم بر ضد رومی ها ایستادگی میکرد و سرانجام ولنتاین محکوم به اعدام شد، ولنتاین در روز اعدام اش برای دو تن از جوانانی که ازدواج میکردند نامه ای نوشت و در آن چنین گفته بود: که از طرف ولنتاین شما! بنابراین آنها مفهوم برقراری روابط جنسی علنی را (از روی جشن لوپرکالیا ) برداشته و اسم یک کشیش مسیحی را روی آن گذاشتند تا یک روز مقدس به نظر برسد، مانند آن ضرب المثل است که میگوید؛ گرگی در لباس گوسفند! یعنی از بیرون بی گناه به نظر می رسد زیرا ولنتاین از جوانان محافظت میکرد، اما در واقع همان جشن روابط جنسی بی پرده و آشکار (لوپرکالیا) است. این مناسبتی است که افراد بیشتر در آن مرتکب زنا و فحشا میشوند، مناسبتی که در آن تجاوز جنسی رخ میدهد، اگر به میزان سقط جنین و یا هم به اصطلاح حاملگی های نا خواسته نگاه کنید این یک مورد غم انگیز است از نظر آنچه در جامعه اتفاق می افتد. 

امروزه اروتیکا مفهوم برجسته و غالبی است و بنابراین وقتی ما برنامه های تلویزیونی و یا هم فیلم تماشا میکنیم در هر فیلم آنها (بازیگران فیلم) گرفتار عشق میشوند، حتی در کارتون ها، چرا.؟ جواب... اروتیکا ! و این موضوع خطرناکی برای مسلمانان و مردمان آگاه و اهل خرد است، بنابراین به مسلمانان میگویم که با شیطان بازی نکنید! زیرا آنچه اتفاق می افتد این است که جوانان فریب میخورند تا به جای آنکه توجه خویش را بالای تحصیلات، تناسب و صحتمندی جسمی شان متمرکز سازند و سپس به رشد جنسی برسند، توجه و زندگی خویش را از ابتدا تا انتها روی مسائل جنسی متمرکز میسازد. بنابراین آنچه اسلام میگوید این است، بلی! رابطه جنسی داشته باشید، اما این کار را در چهارچوب ازدواج انجام دهید. شما در خواهید یافت که گروه های در مسیحیت و یهودیت و در سایر ادیان وجود دارند که از تاریخ لوپرکالیا اطلاع دارند.. آنها این را میدانند، و آنها نیز خود را در برابر آنها محافظت میکند، زیرا آین اساسات تمام ادیان برجسته است، تا مراقب خانواده باشند و از روابط جنسی خود محافظت کنند و به این ترتیب از جامعه خود محافظت کنند. ممنون از خواننده های که تا اخیر خواندن و اراده تغیر مثبت در خود و دیگران را کردند.تبصرې

تبصرې نشته

خپله تبصره مو ولیکئ

تاسو دغه لیکنه شریکولی شئ!

د لیکوال نورې لیکنې
Loading...