نزدیک به ۱۰ میگاوات برق وارداتی به غزنی وصل گردید

نزدیک به ۱۰ میگاوات برق وارداتی به غزنی وصل گردیدروهي (شنبه/۹ جدی)، کار ساخت و نصب وسایل تخنیکی سب استیشن برق در غزنی تکمیل و امروز رسما به بهره برداری سپرده شد.
انجنیر عبدالکریم متین، والی غزنی قبل از ظهر امروز با حضور داشت مسئولین نهادهای حکومتی و دها تن از متنفذین این ولایت در سب ستیشن مرکزی ولایت غزنی حضور یافته، ضمن به بهره برداری سپردن آن به مردم اطمینان داد که ناوقت امروز و یا در جریان فردا (یکشنبه) برق وارداتی به خانه های مردم وصل خواهد شد.

به گفته وی هم اکنون نزدیک به ۱۰ میگاوات برق از کابل به غزنی وصل گردیده که همین مقدار برق برای امور تنویری مردم غزنی کفایت میکند، اما قرار است که با وصل شدن برق وارداتی ازبکستان حدود ۳۰ میگاوات برق به ولایت غزنی وصل گردیده و در اختیارشهرک صنعتی صنایع سبک نیز قرار داده شود.

والی غزنی همچنان از تخصیص یافتن ۱۵۰ ملیون افغانی برای وسعت دادن شبکه برق شهر غزنی نیز خبر داده گفت: خوشبختان در اثر سعی و تلاش حکومت محلی غزنی و بزرگان قوم یکماه قبل حکومت مرکزی ۱۵۰ ملیون افغانی را برای گسترش شبکه برق شهر غزنی و توسعه آن به مناطقه حومه مرکز اختصاص داده که کار عملی آن بزودی آغاز خواهد شد.

Loading...
tags

ستاسې تبصرې

*


Top