بیوگرافی آیشواریا رای

بیوگرافی آیشواریا راینام و نام خانوادگی : آیشواریا رای 
متولد : ۱ نوامبر ۱۹۷۳
سمت : بازیگر سینمای هندی و دختر شایسته در سال ۱۹۹۴
زندگی :
آیشواریا در سال 1973 در جنوب هند و در شهر کارنا تاکا به دنیا آمد . پدر او انجینر و مادرش نویسنده بود. نیاکان او از مردم بونت بنگلور بودند. خانواده او پیش از تولدش به بمبئی مهاجرت کردند.در نوجوانی به بازیگری علاقه فراوان داشت اما ترجیح داد به تحصیل بپردازد با اینکه پیشنهاد بسیار برای ایفای نقش در سینما داشت اما موفق شد در رشته معماری وارد دانشگاه شود .
زبان مادری آیشواریا رای تولو از خانواده زبان‌های دراویدی است ولی او به زبان‌های هندی، انگلیسی، کانارا، ماراتی و تامیل نیز تسلط دارد.
آیشوار بعد از اتمام دانشگاه وارد صنعت سینما به صورت حرفه ای شد ، اما شکست تجاری اولین فیلم بلند او باعث دلسردی او شد . 
نامزدی نا فرجام و پر دردسرش با دو ستاره بالیوود یعنی سلمان خان و و ویوک اوبروی و جنجالی که سر همین مسئله آفرید می توانست موید این نکته باشد که او هنوز هم چون دوران کوردکی ، پسر ها را زیر یوغ خود قرار می دهد و افسارشان را به دست می گیرد. 
سرانجام آیشواریا رای با آبیشک باچان، هنرپیشه هندی ازدواج کرده و عروس هنرپیشه مشهور، آمیتاب باچان است. طی نظرسنجی که در سال ۲۰۰۸ در کشور هندوستان انجام شد مشخص شد که وی محبوبترین بازیگر زن هندوستان است.در این نظر سنجی بعد از نام وی اسامی از جمله کاترینا کایف و کرینا کاپور به چشم می‌خورد.
آیشوار بالاخره طعم موفقیت را با فیلمهای  به تو دل داده ام صنم و دوداس  چشید . این موفقیت برای آیشوار همانند پیروزی در کار بود .
موفقیت آیشار باز تکرار شد چشمان آبی وی او را از بقیه بازیگران زن سینمای هند مجزا ساخته بود . خیلی زود آیشوار به یک ابرسوپر استار سینمای هند تبدیل شد ، هم اکنون او بیشترین دستمزد را در بین بازیگران زن سینمای هند دریافت می کند.
آیشوار تنها بازیگر زن سینمای بالیوود است که به عنوان داور جشنواره کن انتخاب شد همچنین مسجمه ای از وی در موزه معروف مادام توسوی لندن ساخته شده است .
سازندگان مجموعه فیلم های جیمز باند سه سال قبل از او برای بازی در فیلم کازینو رویال دعوت کردند که آیشوار به علت اینکه ایفای نقش در این فیلم با فرهنگ شرقی کشورش همخوانی ندارد این پیشنهاد را رد کرد
آیشوار در سال 2006 با آبیشک باچان ازدواج کرد ، این عروسی سه روز به طول انجامید و بعد از عروسی پرنسس دایانا ، پر هزینه ترین عروسی دنیا لقب گرفت.
سپتامبر 2006 باعث یک ترافیک عظیم در دبی شد . او در بزرگراه مشغول بازی در یک آگهی تبلیغاتی بود و مردم برای دیدن او توقف کرده بودند.
او در زندگی خصوصی به خرید کردن علاقه بسیار دارد ، آیشوار صاحب یکی از بزرگترین کلکسیون های ساعت و مجسمه های قدیمی هند است ، و از جمع آوری این اشیاء لذت می برد .
در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی آیشواریا رای فرزند دختری را به دنیا آورد. که نام او را آرادیا باچان انتخاب کردند.
فیلم شناسی : جنیز 1998 ، بیا برگردیم 1999 ، جوش 2000 ، تو قلب مرا برده ای 2001 ،محبت ها 2001 ،شهید 2002 ،قلب طلا 2003 ،سنگ در چشم 2003 ،هیچی نگو 2003 ،بارانی 2004 ،عروسی و تعصب 2004 ،کلمات 2005 ،عمر و جان 2006 ،انفجار 2006 ،گورو 2007  ،جودها اکبر  2008،پلنگ صورتی  2009، درخواست 2010، روبات  2010
طلاعات شخصی
 او را با چشمان سبز و آبی اش می شناسند (چشمان او در روز سبز و در شب به رنگ آبی دیده می شود) … برخی از شایعات به گوش میرسد که او چشمانش را بعد از مرگ اهدا خواهد کرد.
 مدتی نامزد سلمان خان و ویوک اوبروی بود.
 بانوی شایسته سال ۹۴ در جهان است.
برادری به نام «آدیتیا رای» دارد.
دوست صمیمی «پریتی زینتا» می باشد.
 اولین بازیگر زن هندی است که در فستیوال کن یکی از داوران بود.
ظرف هفت سال بیش از ۵۰ کلیپ موسیقی بازی کرده است.
 بالاترین دستمزد را در بین بازیگران زن بالیوود دریافت می کند.
کلکسیون ساعت مچی دارد.
برای کشورهای خاورمیانه نماد تبلیغاتی شرکت کوکا کولا می باشد.
از ۲۰ سالگی یعنی از سال ۹۴ تاکنون بیش از ۵۰ جایزه معتبر دریافت کرده است.
در سال ۲۰۰۳ از سوی مجله «هال» جذاب ترین زن سال شناخته شد و در کنار بزرگانی چون نیکول کیدمن ، کاترین زتا جونز و گوئیت پالترو قرار گرفت.
 در اکثر سایت ها او را با آنجلینا جولی مقایسه کرده و در مورد آن دو به نظرسنجی پرداختند که در بعضی از این سایت ها آیشواریا رای پیشتاز بوده است.
 اولین بازیگر هندی است که تصویرش روی جلد مجله “تایم” و در مجله “رولینگ استون” چاپ شده
 آیشواریا رای در لیست ۱۰۰ زن زیبای دنیا به روایت مجله «هارپراند کویینز» جایگاه نهم را به دست آورد – آنجلینا جولی عنوان برتر این لیست را کسب کرد.
 

Loading...
tags

ستاسې تبصرې

*


Top